Връзки за достъпност

Извънредни новини

Българските гимнастички спечелиха шест златни медала на Световната купа в София

Българският ансамбъл по художествена гимнастика по време на световната купа в София

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели три златни медала на Световната купа в София.

Състезателките спечелиха първо място в многобоя в събота като завоюваха рекордна оценка за съчетанието си с пет топки.

В неделя Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова спечелиха златни медали и на финалите за съчетанията си с пет топки и с три обръча и два чифта бухалки.

Ансамбълът на България по време на съчетанието с три обръча и два чифта бухалки

За българския отбор това е първо състезание след пауза от около година и половина заради пандемията от коронавирус. Световната купа в София е първият голям турнир в годината на олимпийските игри.

Българските индивидуални състезателки завоюваха още шест медала.

Боряна Калейн

Боряна Калейн спечели злато на финалите на обръч, бухалки и лента. В многобоя тя се нареди на второ място след гимнастичката от Израел Линой Ашрам и взе сребърен медал, а във финала на топка взе бронз.