Връзки за достъпност

Извънредни новини

ЦИК публикува имената на депутатите в 46-ото Народно събрание


Първото заседание на 45-ото Народно събрание на 15 април 2021 г.

Централната избирателна комисия (ЦИК) публикува в четвъртък имената на кандидатите, избрани за депутати на изборите на 11 юли.

Сред тях не е бившият премиер Бойко Борисов, който беше избран като водач на листата на партията си ГЕРБ в София и Пловдив, но пожела да се откаже от депутатското си място.

Списъкът не е окончателен, защото кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, трябва да изберат от коя листа ще бъдат депутати.

Ден по-рано ЦИК обяви окончателното разпределение на мандатите за партиите и коалициите в 46-ия парламент. "Има такъв народ" ще има 65 народни представители, ГЕРБ-СДС - 63, "БСП за България" - 36, "Демократична България" - 34, ДПС - 29, а "Изправи се! Мутри вън!" - 13.

По-рано ЦИК публикува и избирателната активност, която е 42,19%.

На тази интерактивна графика можете да видите как са разпределени местата след изборите на 11 юли спрямо тези на 4 април.

Това е списъкът с имената на народните представители в 46-ото Народно събрание, публикуван от ЦИК.

Първи изборен район - Благоевградски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Георги Георгиев Михайлов

43.16

ГЕРБ-СДС

1

101

Росен Димитров Желязков

31.76

2

122

Стефан Апостолов Апостолов

19.57

3

103

Георги Запрев Динев

11.62

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Халил Реджепов Летифов

79.21

2

102

Йордан Кирилов Цонев

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Мая Божидарова Манолова-Найденова

43.65

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

102

Георги Захаринин Попов

-

2

103

Христо Валериев Гушков

-

3

104

Анита Петрова Коцелова

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Иван Йорданов Димитров

58.19

Втори изборен район - Бургаски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Петър Георгиев Кънев

60.29

2

103

Тодор Байчев Байчев

08.99

ГЕРБ-СДС

1

101

Любен Любенов Дилов

63.74

2

102

Жечо Дончев Станков

10.12

3

103

Деница Пламенова Николова

-

4

104

Галя Стоянова Желязкова

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Севим Исмаил Али

91.48

2

102

Ешереф Кязим Ешереф

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Живко Иванов Табаков

66.70

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Ивайло Ванев Вълчев

85.18

2

102

Християна Анастасова Тодорова

-

3

103

Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Ивайло Николаев Мирчев

62.39

2

102

Димитър Георгиев Найденов

15.46

Трети изборен район - Варненски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Корнелия Петрова Нинова

64.85

2

102

Борислав Гуцанов Гуцанов

08.67

ГЕРБ-СДС

1

101

Костадин Георгиев Ангелов

64.45

2

102

Юлиян Белчев Станев

-

3

103

Красен Кирилов Кралев

-

4

104

Павел Алексеев Христов

-

5

105

Лидия Велик Маринова

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Ерджан Себайтин Ебатин

76.52

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Татяна Дончева Тотева

76.61

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Филип Маринов Станев

82.65

2

102

Ивайло Христов Христов

-

3

103

Ивайло Красимиров Кожухаров

-

4

104

Александър Благовестов Тодоров

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Стоян Александров Михалев

54.51

2

103

Стела Димитрова Николова

25.51

Четвърти изборен район - Великотърновски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Явор Руменов Божанков

70.12

2

106

Румен Стефанов Павлов

08.90

ГЕРБ-СДС

1

101

Костадин Георгиев Ангелов

59.78

2

103

Димитър Стойков Николов

09.36

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Андрей Иванов Чорбанов

79.57

2

102

Момчил Кунчев Иванов

-

3

103

Христо Михайлов Дочев

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Калоян Милков Янков

62.30

Пети изборен район - Видински

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Филип Стефанов Попов

79.54

ГЕРБ-СДС

1

101

Росица Любенова Кирова

79.22

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Станислав Димитров Анастасов

69.19

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Иво Георгиев Атанасов

83.71

Шести изборен район - Врачански

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Александър Тихомиров Симов

72.52

ГЕРБ-СДС

1

101

Петя Цветанова Аврамова

51.35

2

102

Красен Георгиев Кръстев

22.77

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Цветан Иванов Енчев

49.73

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Георги Станчев Георгиев

77.72

2

102

Иван Василев Хиновски

-

Седми изборен район - Габровски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Крум Георгиев Дончев

75.64

ГЕРБ-СДС

1

101

Томислав Пейков Дончев

88.75

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Деляна Валериева Пешева

86.21

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Ивелин Стоянов Стоянов

82.83

Осми изборен район - Добрички

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Димитър Иванов Данчев

62.63

ГЕРБ-СДС

1

101

Деница Евгениева Сачева

78.27

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Хасан Ахмед Адемов

85.76

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Дилян Господинов Господинов

79.78

2

102

Ивайло Христов Христов

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Албена Симеонова Върбанова

60.94

Девети изборен район - Кърджалийски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Мустафа Сали Карадайъ

97.98

2

102

Мукаддес Юсуф Налбант

-

3

103

Байрам Юзкан Байрам

-

4

104

Адлен Шукри Шевкед

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Васил Йорданов Георгиев

80.95

Десети изборен район - Кюстендилски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Бойко Любомиров Клечков

65.61

ГЕРБ-СДС

1

101

Христо Богомилов Терзийски

55.02

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

ГАЛИНА ИВАНОВА ТАВАЛИЧКА-ГЕОРГИЕВА

71.47

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Виктория Димитрова Василева

80.98

Единадесети изборен район - Ловешки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Ирена Тодорова Анастасова

59.97

ГЕРБ-СДС

1

101

Николай Нанков Нанков

65.71

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Любомир Антонов Каримански

82.36

2

102

Катерина Георгиева Ряхова

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Свилен Цонев Андреев

82.09

Дванадесети изборен район - Монтана

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Атанас Петров Костадинов

65.86

ГЕРБ-СДС

1

101

Ирена Методиева Димова

64.70

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Димитър Иванов Аврамов

61.92

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Пламен Николаев Абровски

82.73

2

102

Силви Кирилов Петров

-

Тринадесети изборен район - Пазарджишки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Драгомир Велков Стойнев

56.26

2

102

Петя Николаева Цанкова

12.68

ГЕРБ-СДС

1

101

Екатерина Спасова Гечева-Захариева

51.03

2

104

Стефан Неделчев Мирев

19.81

3

103

Димитър Иванов Гечев

12.26

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Йордан Кирилов Цонев

85.49

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Станислав Светозаров Балабанов

80.88

2

102

Любомир Антонов Каримански

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Антоанета Димитрова Цонева

72.41

Четиринадесети изборен район - Пернишки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Стоян Михайлов Мирчев

65.93

ГЕРБ-СДС

1

101

Кирил Миланов Ананиев

59.27

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Станислав Светозаров Балабанов

82.25

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Зорница Велинова Стратиева

75.83

Петнадесети изборен район - Плевенски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Румен Василев Гечев

59.63

2

108

Стефан Иванов Бурджев

14.92

ГЕРБ-СДС

1

104

Валери Пламенов Лачовски

12.26

2

103

Александър Богданов Николов

09.28

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Юлиян Милчев Ненчев

62.51

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Радостин Петев Василев

83.67

2

102

Александър Атанасов Александров

-

3

103

Александър Велиславов Тодоров

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Найден Маринов Зеленогорски

54.89

Шестнадесети изборен район - Пловдив

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Иво Ангелов Христов

81.96

ГЕРБ-СДС

1

102

Иван Борисов Тотев

-

2

103

Радомир Петров Чолаков

-

3

104

Пенчо Малинов Малинов

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Танер Мехмед Али

92.32

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Николай Димитров Хаджигенов

75.47

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Тошко Йорданов Хаджитодоров

87.32

2

102

Димитър Стоянов Гърдев

-

3

103

Антоанета Андонова Стефанова

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Христо Любомиров Иванов

68.24

2

103

Ивайло Пеев Старибратов

09.49

Седемнадесети изборен район - Пловдивски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Манол Трифонов Генов

52.87

2

104

Веска Маринова Ненчева

15.82

ГЕРБ-СДС

1

101

Дани Стефанова Каназирева

64.17

2

105

Димитър Йорданов Янев

10.01

3

102

Младен Николов Шишков

08.73

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Рамадан Байрам Аталай

92.42

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Румен Маринов Йончев

56.49

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Тошко Йорданов Хаджитодоров

84.65

2

102

Танер Кадир Тюркоглу

-

3

103

Лъчезар Иванов Бакърджиев

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Велизар Матеев Шаламанов

72.54

Осемнадесети изборен район - Разградски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

ГЕРБ-СДС

1

101

Десислава Вълчева Атанасова

55.94

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Ахмед Реджебов Ахмедов

94.22

2

102

Ихсан Халил Хаккъ

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Ива Митева Йорданова-Рупчева

89.34

Деветнадесети изборен район - Русенски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Крум Костадинов Зарков

77.59

ГЕРБ-СДС

1

101

Красен Кирилов Кралев

66.11

2

102

Десислава Вълчева Атанасова

10.01

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Бюрхан Илиязов Абазов

88.53

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Светлин Костов Стоянов

84.53

2

102

Васил Йорданов Георгиев

-

3

103

Билян Боримиров Кършовски

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Стефан Любомиров Тафров

78.42

Двадесети изборен район - Силистренски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

ГЕРБ-СДС

1

101

Тодор Стаматов Тодоров

84.01

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Джевдет Ибрям Чакъров

95.91

2

102

Гюнер Нихат Ахмед

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Ивайло Ванев Вълчев

83.35

Двадесет и първи изборен район - Сливенски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Атанас Зафиров Зафиров

56.43

ГЕРБ-СДС

1

101

Десислава Жекова Танева

68.67

2

112

Чавдар Борисов Божурски

10.40

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Владимир Стоянов Русев

85.52

2

102

Иван Руменов Клисурски

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Димитър Петров Сяров

61.08

Двадесет и втори изборен район - Смолянски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Петя Димчева Михалевска

77.58

ГЕРБ-СДС

1

101

Даниела Анастасова Дариткова-Проданова

60.70

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Хайри Реджебов Садъков

86.61

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Мика Михайлова Зайкова

80.65

Двадесет и трети изборен район - София

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Христо Танчев Проданов

83.10

2

102

Благовест Кирилов Кирилов

-

ГЕРБ-СДС

1

101

Румен Димитров Христов

83.10

2

102

Александър Руменов Ненков

-

3

103

Димитър Борисов Главчев

-

4

104

Александър Койчев Иванов

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Мая Божидарова Манолова-Найденова

86.06

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Николай Стефанов Радулов

83.54

2

102

Александър Стайков Марков

-

3

103

Пламен Иванов Данаилов

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Атанас Петров Атанасов

53.46

2

110

Елисавета Димитрова Белобрадова

12.04

3

102

Антоанета Димитрова Цонева

-

4

103

Петър Ясенов Маринов

-

5

104

Надежда Георгиева Йорданова

-

6

105

Георги Йорданов Ганев

-

Двадесет и четвърти изборен район - София

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Георги Страхилов Свиленски

74.73

ГЕРБ-СДС

1

101

Даниел Павлов Митов

82.14

2

102

Тома Любомиров Биков

-

3

103

Евгения Бисерова Алексиева

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Арман Агоп Бабикян

86.06

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Ива Митева Йорданова-Рупчева

84.57

2

102

Андрей Иванов Чорбанов

-

3

103

Иван Стойнов Кючуков

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Владислав Панчев Панев

57.58

2

104

Мартин Димитров Димитров

10.75

3

105

Таня Койчева Андреева

08.87

4

102

Цецка Георгиева Бачкова

-

Двадесет и пети изборен район - София

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Корнелия Петрова Нинова

81.89

2

102

Минчо Христов Куминев

-

ГЕРБ-СДС

1

102

Христо Георгиев Гаджев

-

2

103

Анна Василева Александрова

-

3

104

Лъчезар Богомилов Иванов

-

4

105

Петър Николаев Николов

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Николай Димитров Хаджигенов

79.70

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Филип Маринов Станев

87.29

2

102

Александър Викторов Рашев

-

3

103

Андрей Николаев Михайлов

-

4

104

Росен Кирилов Димов

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Христо Любомиров Иванов

65.02

2

103

Александър Димитров Симидчиев

08.57

3

102

Борислав Димитров Сандов

-

Двадесет и шести изборен район - Софийски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Иван Ивайлов Ченчев

62.92

ГЕРБ-СДС

1

101

Младен Найденов Маринов

64.83

2

105

Валентин Мирчов Милушев

09.49

3

102

Николина Панайотова Ангелкова

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Данаил Валериев Георгиев

65.87

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Виктория Димитрова Василева

80.62

2

102

Георги Станчев Георгиев

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Александър Димитров Симидчиев

75.83

Двадесет и седми изборен район - Старозагорски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Георги Стоянов Кадиев

69.08

2

102

Георги Янчев Гьоков

10.90

ГЕРБ-СДС

1

101

Красимир Георгиев Вълчев

69.76

2

102

Маноил Минчев Манев

-

3

103

Илиана Петкова Жекова

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Халил Реджепов Летифов

75.36

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Светослав Бончев Колев

68.24

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Тихомир Гочев Тенев

83.69

2

102

Иван Стойнов Кючуков

-

3

103

Павела Василева Митова

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Атанас Владиславов Славов

69.66

Двадесет и осми изборен район - Търговищки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

ГЕРБ-СДС

1

101

Теменужка Петрова Петкова

68.09

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Джейхан Хасанов Ибрямов

92.90

2

102

Имрен Исметова Мехмедова

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Радослав Николов Бойчев

84.97

Двадесет и девети изборен район - Хасковски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Владимир Маринов Маринов

70.96

ГЕРБ-СДС

1

101

Делян Александров Добрев

48.62

2

102

Георги Тенев Станков

16.33

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Сезгин Юсеин Мехмед

89.53

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Меглена Хари Гунчева

72.08

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Силви Кирилов Петров

78.32

2

102

Мика Михайлова Зайкова

09.62

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Катя Максимова Панева

64.66

Тридесети изборен район - Шуменски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Иван Валентинов Иванов

77.07

ГЕРБ-СДС

1

101

Красимир Георгиев Вълчев

59.58

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Мустафа Сали Карадайъ

95.25

2

102

Хамид Бари Хамид

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Пламен Николаев Николов

81.91

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Николай Емилов Христов

62.70

Тридесет и първи изборен район - Ямболски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Кристиан Иванов Вигенин

64.47

ГЕРБ-СДС

1

101

Димитър Ангелов Иванов

77.48

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Петър Пандушев Чобанов

85.53

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова

…................

84.99

2. Обявява кандидатите, избрани в два изборни района:

Партия/Коалиция

Име, презиме и фамилия

ЕГН

Изборни райони

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Корнелия Петрова Нинова

Трети изборен район - Варненски Двадесет и пети изборен район - София

ГЕРБ-СДС

Десислава Вълчева Атанасова

Осемнадесети изборен район - Разградски Деветнадесети изборен район - Русенски

ГЕРБ-СДС

Костадин Георгиев Ангелов

Трети изборен район - Варненски Четвърти изборен район - Великотърновски

ГЕРБ-СДС

Красен Кирилов Кралев

Трети изборен район - Варненски Деветнадесети изборен район - Русенски

ГЕРБ-СДС

Красимир Георгиев Вълчев

Двадесет и седми изборен район - Старозагорски Тридесети изборен район - Шуменски

Движение за права и свободи - ДПС

Йордан Кирилов Цонев

Първи изборен район - Благоевградски Тринадесети изборен район - Пазарджишки

Движение за права и свободи - ДПС

Мустафа Сали Карадайъ

Девети изборен район - Кърджалийски Тридесети изборен район - Шуменски

Движение за права и свободи - ДПС

Халил Реджепов Летифов

Първи изборен район - Благоевградски Двадесет и седми изборен район - Старозагорски

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Мая Божидарова Манолова-Найденова

Първи изборен район - Благоевградски Двадесет и трети изборен район - София

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

Николай Димитров Хаджигенов

Шестнадесети изборен район - Пловдив Двадесет и пети изборен район - София

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Андрей Иванов Чорбанов

Четвърти изборен район - Великотърновски Двадесет и четвърти изборен район - София

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Васил Йорданов Георгиев

Девети изборен район - Кърджалийски Деветнадесети изборен район - Русенски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Виктория Димитрова Василева

Десети изборен район - Кюстендилски Двадесет и шести изборен район - Софийски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Георги Станчев Георгиев

Шести изборен район - Врачански Двадесет и шести изборен район - Софийски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова

Втори изборен район - Бургаски Тридесет и първи изборен район - Ямболски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Ива Митева Йорданова-Рупчева

Осемнадесети изборен район - Разградски Двадесет и четвърти изборен район - София

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Ивайло Ванев Вълчев

Втори изборен район - Бургаски Двадесети изборен район - Силистренски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Ивайло Христов Христов

Трети изборен район - Варненски Осми изборен район - Добрички

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Иван Стойнов Кючуков

Двадесет и четвърти изборен район - София Двадесет и седми изборен район - Старозагорски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Любомир Антонов Каримански

Единадесети изборен район - Ловешки Тринадесети изборен район - Пазарджишки

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Мика Михайлова Зайкова

Двадесет и втори изборен район - Смолянски Двадесет и девети изборен район - Хасковски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Силви Кирилов Петров

Дванадесети изборен район - Монтана Двадесет и девети изборен район - Хасковски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Станислав Светозаров Балабанов

Тринадесети изборен район - Пазарджишки Четиринадесети изборен район - Пернишки

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Тошко Йорданов Хаджитодоров

Шестнадесети изборен район - Пловдив Седемнадесети изборен район - Пловдивски

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

Филип Маринов Станев

Трети изборен район - Варненски Двадесет и пети изборен район - София

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Александър Димитров Симидчиев

Двадесет и пети изборен район - София Двадесет и шести изборен район - Софийски

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Антоанета Димитрова Цонева

Тринадесети изборен район - Пазарджишки Двадесет и трети изборен район - София

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Христо Любомиров Иванов

………..

Шестнадесети изборен район - Пловдив Двадесет и пети изборен район - София

  • 16x9 Image

    Свободна Европа

    Свободна Европа е службата за България на Radio Free Europe/Radio Liberty (RFE/RL). От 1950 г. до 2004 г. излъчва предавания на български език. От началото на 2019 г. Свободна Европа е възстановена като дигитална платформа за предоставяне на мултимедийно съдържание на български език.

Facebook форум

Най-ново видео

Лов на мечки, вулкани и военни бази. Какво крие Камчатка
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:27 0:00
XS
SM
MD
LG