Връзки за достъпност

Извънредни новини

Кои са водачите на листи на партиите за изборите на 2 април


Лидерите на формациите, които според социологическите проучвания ще влязат в следващия парламент: Бойко Борисов, Кирил Петков и Христо Иванов, Мустафа Карадайъ, Корнелия Нинова, Костадин Костадинов и Стефан Янев
Лидерите на формациите, които според социологическите проучвания ще влязат в следващия парламент: Бойко Борисов, Кирил Петков и Христо Иванов, Мустафа Карадайъ, Корнелия Нинова, Костадин Костадинов и Стефан Янев

На 2 април в България ще се проведат петите парламентарни избори от април 2021 г. В сряда в 17 ч. изтече срокът за регистриране на кандидатски листи на партиите.

Това означава, че вече са известни всички кандидати за народни представители.

Тук събрахме имената на водачите на листи сред партиите и коалициите, които имат шанс да влязат в парламента. Според последните социологически проучвания формациите, които преминават или са близо до 4-процентовата бариера, са ГЕРБ-СДС, "Продължаваме промяната-Демократична България", ДПС, БСП, "Възраждане" и "Български възход".

Ето кои са и техните водачи в отделните избирателни райони.

София 23 МИР

ГЕРБ-СДС: Румен Христов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Кирил Петков

ДПС: Валентин Тончев

"Възраждане": Инж. Николай Дренчев

БСП: Христо Проданов

"Български възход": Ген. Стефан Янев

София 24 МИР

ГЕРБ-СДС: Тома Биков

"Продължаваме промяната - Демократична България": Христо Иванов

ДПС: Едиз-Ханиф Саидов

"Възраждане": Адв. Петър Петров

БСП: Георги Свиленски

"Български възход": Калоян Станчев

София 25 МИР

ГЕРБ-СДС: Бойко Борисов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Христо Петров

ДПС: Цветан Енчев

"Възраждане": Костадин Костадинов

БСП: Корнелия Нинова

"Български възход": Георги Самандов

Пловдив – град 16 МИР

ГЕРБ-СДС: Бойко Борисов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Никола Минчев

ДПС: Танер Али

"Възраждане": Ангел Георгиев

БСП: Иван Петков

"Български възход": Ген. Стефан Янев

Варна 3 МИР

ГЕРБ-СДС: Даниел Митов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Даниел Лорер

ДПС: Филиз Хюсменова

"Възраждане": Костадин Костадинов

БСП: Борислав Гуцанов

"Български възход": Диан Драганов

Следват останалите избирателни райони по азбучен ред:

Благоевград (1)

ГЕРБ-СДС: Росен Желязков

"Продължаваме промяната - Демократична България": Андрей Гюров

ДПС: Делян Пеевски

"Възраждане": Цончо Ганев

БСП: Корнелия Нинова

"Български възход": Георги Самандов

Бургас (2)

ГЕРБ-СДС: Жечо Станков

"Продължаваме промяната - Демократична България": Константин Бачийски

ДПС: Севим Али

"Възраждане": Цончо Ганев

БСП: Петър Кънев

"Български възход": Виолета Комитова

Велико Търново (4)

ГЕРБ-СДС: Проф. д-р Костадин Ангелов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Людмила Илиева

ДПС: Йордан Цонев

"Възраждане": Станислав Стоянов

БСП: Кристиан Вигенин

"Български възход": Пейчо Касъров

Видин (5)

ГЕРБ-СДС: Росица Кирова

"Продължаваме промяната - Демократична България": Любен Иванов

ДПС: Станислав Атанасов

"Възраждане": Валери Сираков

БСП: Филип Попов

"Български възход": Борислав Василев

Враца (6)

ГЕРБ-СДС: Красен Кръстев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Деница Симеонова

ДПС: Цветан Енчев

"Възраждане": Ивайло Папов

БСП: Атанас Зафиров

"Български възход": Михаил Михайлов

Габрово (7)

ГЕРБ-СДС: Томислав Дончев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Явор Божанков

ДПС: Юсеин Вейселов

"Възраждане": Даниел Петров

БСП: Драгомир Стойнев

"Български възход": Диан Русанов

Добрич (8)

ГЕРБ-СДС: Деница Сачева

"Продължаваме промяната - Демократична България": Ивайло Мирчев

ДПС: Ертен Анисова

"Възраждане": Константина Петрова

БСП: Мая Димитрова

"Български възход": Веселин Колев

Кърджали (9)

ГЕРБ-СДС: Цвета Караянчева

"Продължаваме промяната - Демократична България": Атанас Атанасов

ДПС: Мустафа Карадайъ

"Възраждане": Георги Николов Георгиев

БСП: Жени Стайкова

"Български възход": Григор Захариев

Кюстендил (10)

ГЕРБ-СДС: Христо Терзийски

"Продължаваме промяната - Демократична България": Георги Стамов

ДПС: Шейхриар Златарска

"Възраждане": Димчо Димчев

БСП: Бойко Клечков

"Български възход": Христо Гушков

Ловеч (11)

ГЕРБ-СДС: Николай Нанков

"Продължаваме промяната - Демократична България": Искрен Арабаджиев

ДПС: Станислав Атанасов

"Възраждане": Николай Дренчев

БСП: Ирена Атанасова

"Български възход": Христо Стоянов

Монтана (12)

ГЕРБ-СДС: Ирена Димова

"Продължаваме промяната - Демократична България": Венина Вецина

ДПС: Димитър Аврамов

"Възраждане": Адв. Петър Петров

БСП: Стоян Мирчев

"Български възход": Филип Борисов

Пазарджик (13)

ГЕРБ-СДС: Екатерина Захариева

"Продължаваме промяната - Демократична България": Ивайло Шопов

ДПС: Делян Пеевски

"Възраждане": Стоян Таслаков

БСП: Драгомир Стойнев

"Български възход": Зорница Тодорова

Перник (14)

ГЕРБ-СДС: Георг Георгиев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Бойко Рашков

ДПС: Александър Несторов

"Възраждане": Димо Дренчев

БСП: Борис Цветков

"Български възход": Катя Иванова

Плевен (15)

ГЕРБ-СДС: Пламен Тачев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Радостин Василев

ДПС: Марио Рангелов

"Възраждане": Ивелин Първанов

БСП: Румен Гечев

"Български възход": Веселка Венкова

Пловдив – област (17)

ГЕРБ-СДС: Вежди Рашидов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Росен Костурков

ДПС: Рамадан Аталай

"Възраждане": Стоян Таслаков

БСП: Манол Генов

"Български възход": Румен Йончев

Разград (18)

ГЕРБ-СДС: Десислава Атанасова

"Продължаваме промяната - Демократична България": Антоанета Цонева

ДПС: Ахмед Ахмедов

"Възраждане": Ивайло Хъневски

БСП: Наско Атанасов

"Български възход": Айлин Дахилова-Василева

Русе (19)

ГЕРБ-СДС: Десислава Атанасова

"Продължаваме промяната - Демократична България": Мартин Димитров

ДПС: Ализан Яхова

"Възраждане": Златан Златанов

БСП: Иван Иванов

"Български възход": Боян Стоянов

Силистра (20)

ГЕРБ-СДС: Ивелин Иванов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Стоян Георгиев

ДПС: Джевдет Чакъров

"Възраждане": Маргарита Генчева

БСП: Иво Атанасов

"Български възход": Евгени Георгиев

Сливен (21)

ГЕРБ-СДС: Десислава Танева

"Продължаваме промяната - Демократична България": Татяна Султанова-Сивева

ДПС: Хатидже Георгиева

"Възраждане": Климент Шопов

БСП: Деян Дечев

"Български възход": Георги Балабанов

Смолян (22)

ГЕРБ-СДС: Д-р Красимир Събев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Михал Камбарев

ДПС: Хайри Садъков

"Възраждане": Ангел Георгиев

БСП: Георги Михайлов

"Български възход": Мустафа Брахимбашев

София – област (26)

ГЕРБ-СДС: Младен Маринов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Александър Симидчиев

ДПС: Петър Чобанов

"Възраждане": Александър Арангелов

БСП: Иван Ченчев

"Български възход": Цветомир Димитров

Стара Загора (27)

ГЕРБ-СДС: Красимир Вълчев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Радослав Рибарски

ДПС: Халил Летифов

"Възраждане": Искра Михайлова

БСП: Георги Гьоков

"Български възход": Николай Благоев

Търговище (28)

ГЕРБ-СДС: Теменужка Петкова

"Продължаваме промяната - Демократична България": Илина Мутафчиева

ДПС: Джейхан Ибрямов

"Възраждане": Юлиян Губатов

БСП: Борислав Гуцанов

"Български възход": Борислав Маринов

Хасково (29)

ГЕРБ-СДС: Делян Добрев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Асен Василев

ДПС: Сезгин Мехмед

"Възраждане": Георги Георгиев

БСП: Атанас Зафиров

"Български възход": Тихомир Георгиев

Шумен (30)

ГЕРБ-СДС: Красимир Вълчев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Акад. Николай Денков

ДПС: Мустафа Карадайъ

"Възраждане": Веселин Вешев

БСП: Иван Иванов

"Български възход": Сашо Евлогиев

Ямбол (31)

ГЕРБ-СДС: Димитър Иванов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Мирослав Иванов

ДПС: Петър Чобанов

"Възраждане": Никола Димитров

БСП: Кристиан Вигенин

"Български възход": Евгени Господинов

Предстои в сряда Централната избирателна комисия да изтегли жребия за номера на бюлетините, с които политическите сили ще се явят на изборите. Самата предизборна кампания ще започне официално на 3 март.

  • 16x9 Image

    Свободна Европа

    Свободна Европа е службата за България на Radio Free Europe/Radio Liberty (RFE/RL). От 1950 г. до 2004 г. излъчва предавания на български език. От началото на 2019 г. Свободна Европа е възстановена като дигитална платформа за предоставяне на мултимедийно съдържание на български език.

Най-ново видео

Борисов - отново премиер. Възможно ли е
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00
XS
SM
MD
LG