Връзки за достъпност

Извънредни новини

Кои са водачите на листи на изборите за български парламент на 9 юни


Част от лидерите на партиите, които според последните социологически проучвания влизат в следващия парламент: Бойко Борисов (ГЕРБ), Кирил Петков и Христо Иванов (ПП-ДБ), Делян Пеевски (ДПС), Костадин Костадинов ("Възраждане"), Корнелия Нинова (БСП), Тошко Йорданов (ИТН). Колаж
Част от лидерите на партиите, които според последните социологически проучвания влизат в следващия парламент: Бойко Борисов (ГЕРБ), Кирил Петков и Христо Иванов (ПП-ДБ), Делян Пеевски (ДПС), Костадин Костадинов ("Възраждане"), Корнелия Нинова (БСП), Тошко Йорданов (ИТН). Колаж

На 9 юни в България ще се проведат шестите парламентарни избори от април 2021 г. насам. Във вторник изтече срокът за регистриране на кандидатски листи на партиите.

Това означава, че вече са известни всички водачи на листи.

Тук събрахме имената на тези от тях, които са от партиите и коалициите с шанс да влязат в парламента, според публикуваните проучвания. Това са ГЕРБ-СДС, "Продължаваме промяната-Демократична България", ДПС, "Възраждане", БСП и "Има такъв народ".

Ето кои са и водачите на тези партии в отделните избирателни райони.

София 23 МИР

ГЕРБ-СДС: Георги Георгиев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Кирил Петков

ДПС: Тимур Халилов

"Възраждане": Цончо Ганев

БСП: Христо Проданов

"Има такъв народ": Павела Митова

София 24 МИР

ГЕРБ-СДС: Рая Назарян

"Продължаваме промяната - Демократична България": Христо Иванов

ДПС: Едиз-Ханиф Саидов

"Възраждане": Петър Петров

БСП: Георги Свиленски

"Има такъв народ": Ивайло Вълчев

София 25 МИР

ГЕРБ-СДС: Бойко Борисов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Христо Петров

ДПС: Станислав Анастасов

"Възраждане": Костадин Костадинов

БСП: Корнелия Нинова

"Има такъв народ": Слави Трифонов

Пловдив – град 16 МИР

ГЕРБ-СДС: Бойко Борисов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Асен Василев

ДПС: Танер Али

"Възраждане": Ангел Георгиев

БСП: Иван Петков

"Има такъв народ": Станислав Балабанов

Варна 3 МИР

ГЕРБ-СДС: Даниел Митов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Даниел Лорер

ДПС: Филиз Хюсменова

"Възраждане": Костадин Костадинов

БСП: Борислав Гуцанов

"Има такъв народ": Тошко Йорданов

Следват останалите избирателни райони по азбучен ред:

Благоевград (1)

ГЕРБ-СДС: Росен Желязков

"Продължаваме промяната - Демократична България": Андрей Цеков

ДПС: Делян Пеевски

"Възраждане": Цвета Рангелова

БСП: Корнелия Нинова

"Има такъв народ": Тошко Йорданов

Бургас (2)

ГЕРБ-СДС: Жечо Станков

"Продължаваме промяната - Демократична България": Николай Денков

ДПС: Севим Али

"Възраждане": Цончо Ганев

БСП: Петър Кънев

"Има такъв народ": Ивайло Вълчев

Велико Търново (4)

ГЕРБ-СДС: Проф. д-р Костадин Ангелов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Людмила Илиева

ДПС: Йордан Цонев

"Възраждане": Станислав Стоянов

БСП: Атанас Зафиров

"Има такъв народ": Андрей Чорбанов

Видин (5)

ГЕРБ-СДС: Росица Кирова

"Продължаваме промяната - Демократична България": Любен Иванов

ДПС: Иво Цанев

"Възраждане": Вера Александрова

БСП: Румен Гечев

"Има такъв народ": Милен Милчев

Враца (6)

ГЕРБ-СДС: Красен Кръстев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Деница Симеонова

ДПС: Валентин Тончев

"Възраждане": Ивайло Папов

БСП: Генадий Събков

"Има такъв народ": Иван Клисурски

Габрово (7)

ГЕРБ-СДС: Томислав Дончев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Явор Божанков

ДПС: Юсеин Вейселов

"Възраждане": Даниел Петров

БСП: Иван Ченчев

"Има такъв народ": Димитър Гърдев

Добрич (8)

ГЕРБ-СДС: Деница Сачева

"Продължаваме промяната - Демократична България": Ивайло Мирчев

ДПС: Ертен Анисова

"Възраждане": Константина Петрова

БСП: Мая Димитрова

"Има такъв народ": Александър Александров

Кърджали (9)

ГЕРБ-СДС: Цвета Караянчева

"Продължаваме промяната - Демократична България": Радослав Милев

ДПС: Делян Пеевски

"Възраждане": Георги Николов Георгиев

БСП: Христо Проданов

"Има такъв народ": Цветан Предов

Кюстендил (10)

ГЕРБ-СДС: Христо Терзийски

"Продължаваме промяната - Демократична България": Георги Стамов

ДПС: Николай Златарски

"Възраждане": Димчо Димчев

БСП: Николай Каварджиклиев

"Има такъв народ": Снежанка Траянска

Ловеч (11)

ГЕРБ-СДС: Николай Нанков

"Продължаваме промяната - Демократична България": Искрен Арабаджиев

ДПС: Атидже Вели

"Възраждане": Ивелин Първанов

БСП: Ирена Атанасова

"Има такъв народ": Филип Станев

Монтана (12)

ГЕРБ-СДС: Румен Христов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Венина Вецина

ДПС: Димитър Аврамов

"Възраждане": Адв. Петър Петров

БСП: Велизар Енчев

ИТН: Владимир Владимиров

Странните избори в най-бедния край на Европейския съюз
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:15 0:00

Пазарджик (13)

ГЕРБ-СДС: Екатерина Захариева

"Продължаваме промяната - Демократична България": Ивайло Шопов

ДПС: Искра Михайлова

"Възраждане": Стоян Таслаков

БСП: Драгомир Стойнев

ИТН: Андрей Чорбанов

Перник (14)

ГЕРБ-СДС: Георг Георгиев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Кирил Петков

ДПС: Искра Михайлова

"Възраждане": Димо Дренчев

БСП: Борис Цветков

ИТН: Петя Димитрова

Плевен (15)

ГЕРБ-СДС: Пламен Тачев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Богдан Богданов

ДПС: Марио Рангелов

"Възраждане": Ивелин Първанов

БСП: Георги Свиленски

ИТН: Слави Трифонов

Пловдив – област (17)

ГЕРБ-СДС: Цвета Караянчева

"Продължаваме промяната - Демократична България": Богдан Богданов

ДПС: Рамадан Аталай

"Възраждане": Кръстьо Врачев

БСП: Веска Нанчева

ИТН: Станислав Балабанов

Разград (18)

ГЕРБ-СДС: Делян Добрев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Антоанета Цонева

ДПС: Джевдет Чакъров

"Възраждане": Ивайло Хъневски

БСП: Симеон Славчев

ИТН: Тезджан Сабри

Русе (19)

ГЕРБ-СДС: Бедрос Пехливанян

"Продължаваме промяната - Демократична България": Мартин Димитров

ДПС: Ализан Яхова

"Възраждане": Златан Златанов

БСП: Иван Иванов

ИТН: Драгомир Петров

Силистра (20)

ГЕРБ-СДС: Тома Биков

"Продължаваме промяната - Демократична България": Богомил Петков

ДПС: Джевдет Чакъров

"Възраждане": Маргарита Генчева

БСП: Иво Атанасов

ИТН: Емил Трифонов

Сливен (21)

ГЕРБ-СДС: Десислава Танева

"Продължаваме промяната - Демократична България": Татяна Султанова-Сивева

ДПС: Хюсеин Хафъзов

"Възраждане": Климент Шопов

БСП: Деян Дечев

ИТН: Иван Кючуков

Смолян (22)

ГЕРБ-СДС: Д-р Красимир Събев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Михал Камбарев

ДПС: Хайри Садъков

"Възраждане": Ангел Георгиев

БСП: Емил Хумчев

ИТН: Борислав Пешев

София – област (26)

ГЕРБ-СДС: Младен Маринов

"Продължаваме промяната - Демократична България": д-р Александър Симидчиев

ДПС: Цветан Енчев

"Възраждане": Ангел Славчев

БСП: Иван Ченчев

ИТН: Силви Петров

Стара Загора (27)

ГЕРБ-СДС: Красимир Вълчев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Радослав Рибарски

ДПС: Халил Летифов

"Възраждане": Искра Михайлова

БСП: Драгомир Стойнев

ИТН: Александър Вълчев

Търговище (28)

ГЕРБ-СДС: Теменужка Петкова

"Продължаваме промяната - Демократична България": Илина Мутафчиева

ДПС: Джейхан Ибрямов

"Възраждане": Веселин Вешев

БСП: Йорданка Георгиева

ИТН: Тезджан Сабри

Хасково (29)

ГЕРБ-СДС: Делян Добрев

"Продължаваме промяната - Демократична България": Асен Василев

ДПС: Станислав Анастасов

"Възраждане": Георги Георгиев

БСП: Атанас Зафиров

ИТН: Александър Марков

Шумен (30)

ГЕРБ-СДС: Любомир Христов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Акад. Николай Денков

ДПС: Айсел Руфад

"Възраждане": Веселин Вешев

БСП: Борислав Гуцанов

ИТН: Ивайло Костадинов

Кметът, хлябът, ножът. Корпоративната зависимост в едно село
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Ямбол (31)

ГЕРБ-СДС: Димитър Иванов

"Продължаваме промяната - Демократична България": Мирослав Иванов

ДПС: Петър Чобанов

"Възраждане": Никола Димитров

БСП: Кристиан Вигенин

ИТН: Александър Марков

Предстои в сряда Централната избирателна комисия да изтегли жребия за номера на бюлетините, с които политическите сили ще се явят на изборите. Самата предизборна кампания ще започне официално в петък, 10 май.

На 9 юни ще се проведат и избори за европейски парламент. До вотът "2 в 1" се стигна, след като правителството на Николай Денков подаде оставка в началото на март. Това се случи след неуспешните преговори за ротация между ГЕРБ и ПП-ДБ.

Впоследствие нито една от партиите в парламента не успя да формира кабинет и президентът издаде указ за предсрочни избори, които да се проведат на същата дата като европейските.

  • 16x9 Image

    Свободна Европа

    Свободна Европа е службата за България на Radio Free Europe/Radio Liberty (RFE/RL). От 1950 г. до 2004 г. излъчва предавания на български език. От началото на 2019 г. Свободна Европа е възстановена като дигитална платформа за предоставяне на мултимедийно съдържание на български език.

Форум

Най-ново видео

Обяснено. Ще бори ли някой корупцията след изборите
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00
XS
SM
MD
LG