Връзки за достъпност

Извънредни новини

Кои са всичките 240 депутати в новия парламент


Христо Петров от "Продължаваме промяната" и Делян Пеевски от ДПС са депутати и в новото Народно събрание.

ЦИК обяви имената на избраните 240 депутати в новото 48-о Народно събрание.

Те получават местата си след предсрочните парламентарни избори на 02 октомври 2022 г. На него имаше най-ниската избирателна активност от 1990 г. насам.- 39.41%.

Това е четвъртото ново Народно събрание в рамките на 2 години.

В 48-мото Народно събрание влизат седем партии - ГЕРБ-СДС с 67 депутати, "Продължаваме промяната" - 53, ДПС - 36, "Възраждане" - 27, БСП - 25, "Демократична България" - 20, "Български възход" - 12.

От изказванията на лидерите на тези партии в първите дни след изборите става ясно, че ще е много трудно те да се разберат за съвместно управление.

Пълният списък на депутатите по многомандатните избирателни райони:

Благоевград

Делян Славчев Пеевски - Движение за права и свободи

Елхан Мехмедов Кълков - Движение за права и свободи

Андрей Атанасов Гюров - „Продължаваме Промяната“

Владимир Славев Табутов - „Продължаваме Промяната“

Цвета Валентинова Рангелова - „Възраждане“

Надежда Данаилова Самарджиева - „Български възход“

Росен Димитров Желязков - ГЕРБ-СДС

Стефан Апостолов Апостолов - ГЕРБ-СДС

Костадин Томов Стойков - ГЕРБ-СДС

Георги Иванов Георгиев - ГЕРБ-СДС

Богдан Емилов Боцев - „БСП за България“

Бургас

Севим Исмаил Али - Движение за права и свободи

Ешереф Кязим Ешереф - Движение за права и свободи

Константин Живков Бачийски - „Продължаваме Промяната“

Христо Симеонов Симеонов - „Продължаваме Промяната“

Богомил Иванов Петков - „Продължаваме Промяната“

Цончо Томов Ганев - „Възраждане“

Борис Димитров Аладжов - „Възраждане“

Виолета Колева Комитова - „Български възход“

Жечо Дончев Станков - ГЕРБ-СДС

Любен Любенов Дилов - ГЕРБ-СДС

Галя Стоянова Желязкова - ГЕРБ-СДС

Андрей Стоянов Рунчев - ГЕРБ-СДС

Димитър Георгиев Найденов - „Демократична България – обединение“

Петър Георгиев Кънев - „БСП за България“

Варна

Ерджан Себайтин Ебатин - Движение за права и свободи

Даниел Максим Лорер - „Продължаваме Промяната“

Калоян Тонев Икономов - „Продължаваме Промяната“

Антон Йорданов Тонев - „Продължаваме Промяната“

Снежана Великова Апостолова - „Продължаваме Промяната“

Николай Кръстев Костадинов - „Възраждане“

Юлиян Каменов Губатов - „Възраждане“

Александър Георгиев Николов - „Български възход“

Даниел Павлов Митов - ГЕРБ-СДС

Славена Димитрова Точева – ГЕРБ-СДС

Красен Кирилов Кралев - ГЕРБ-СДС

Павел Алексеев Христов - ГЕРБ-СДС

Бранимир Николаев Балачев - ГЕРБ-СДС

Атанас Петров Атанасов - „Демократична България – обединение“

Борислав Гуцанов Гуцанов - „БСП за България“

Велико Търново

Йордан Кирилов Цонев - Движение за права и свободи

Йордан Ивов Терзийски - „Продължаваме Промяната“

Милен Илиев Матеев - „Продължаваме Промяната“

Станислав Добринов Стоянов - „Възраждане“

Костадин Георгиев Ангелов - ГЕРБ-СДС

Димитър Стойков Николов - ГЕРБ-СДС

Людмила Николаева Илиева - „Демократична България – обединение“

Явор Руменов Божанков - „БСП за България“

Видин

Димитър Иванов Аврамов - Движение за права и свободи

Иво Георгиев Атанасов - „Продължаваме Промяната“

Росица Любенова Кирова - ГЕРБ-СДС

Любен Иванов Иванов - „Демократична България – обединение“

Враца

Цветан Иванов Енчев - Движение за права и свободи

Деница Димитрова Симеонова - „Продължаваме Промяната“

Ивайло Василев Папов - „Възраждане“

Петя Цветанова Аврамова - ГЕРБ-СДС

Мартин Николаев Харизанов - ГЕРБ-СДС

Атанас Зафиров Зафиров - „БСП за България“

Габрово

Юсеин Хасанов Вейселов – Движение за права и свободи

Радостин Петев Василев - „Продължаваме Промяната“

Даниел Петров Петров - „Възраждане“

Томислав Пейков Дончев - ГЕРБ-СДС

 "Няма да влезем в коалиция на кражбата". ПП няма да преговаря с ГЕРБ за управление
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Добрич

Ертен Белгинова Анисова - Движение за права и свободи

Йорданка Яникова Костадинова - „Продължаваме Промяната“

Константина Венциславова Петрова - „Възраждане“

Деница Евгениева Сачева - ГЕРБ-СДС

Албена Симеонова Върбанова - „Демократична България – обединение“

Мая Йорданова Димитрова - „БСП за България“

Кърджали

Мукаддес Юсуф Налбант - Движение за права и свободи

Юзкан Байрам - Движение за права и свободи

Адлен Шукри Шевкед - Движение за права и свободи

Павлин Павлов Кръстев - Движение за права и свободи

Григор Александров Захариев - „Български възход“

Кюстендил

Георги Николаев Стамов - „Продължаваме Промяната“

Христо Богомилов Терзийски - ГЕРБ-СДС

Николай Димитров Табаков - „Демократична България – обединение“

Бойко Любомиров Клечков - „БСП за България“

Ловеч

Станислав Димитров Анастасов - Движение за права и свободи

Искрен Цветославов Арабаджиев - „Продължаваме Промяната“

Николай Нанков Нанков - ГЕРБ-СДС

Георг Даниелов Георгиев - ГЕРБ-СДС

Вяра Емилова Йорданова - „БСП за България“

Монтана

Надя Йорданова Петрова - Движение за права и свободи

Инна Владимирова Иванова - „Продължаваме Промяната“

Петър Николаев Петров - „Възраждане“

Ирена Методиева Димова - ГЕРБ-СДС

Ирена Тодорова Анастасова - „БСП за България“

Пазарджик

Небие Исмет Кабак - Движение за права и свободи

Осман Акчай Мурадов - Движение за права и свободи

Ивайло Валентинов Шотев - „Продължаваме Промяната“

Петър Николаев Куленски - „Продължаваме Промяната“

Десислава Илиева Георгиева - „Възраждане“

Екатерина Спасова Гечева-Захариева - ГЕРБ-СДС

Стефан Неделчев Мирев - ГЕРБ-СДС

Димитър Иванов Гечев - ГЕРБ-СДС

Драгомир Велков Стойнев - „БСП за България“

Перник

Бойко Илиев Рашков - „Продължаваме Промяната“

Димо Георгиев Дренчев - „Възраждане“

Кирил Миланов Ананиев - ГЕРБ-СДС

Христина Иванова Георгиева - ГЕРБ-СДС

Плевен

Марио Киров Рангелов - Движение за права и свободи

Иван Маркос Христанов - „Продължаваме Промяната“

Иван Косев Манев - „Продължаваме Промяната“

Ивелин Първанов Първанов - „Възраждане“

Пламен Тачев Петров - ГЕРБ-СДС

Деница Пламенова Николова - ГЕРБ-СДС

Стоян Александров Михалев - „Демократична България – обединение“

Румен Василев Гечев - „БСП за България“

Илиян Славейков Йончев - „БСП за България“

Нито министър, нито депутат, нито премиер. Какво казаха политическите лидери след изборите
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:30 0:00

Пловдив

Танер Мехмед Али - Движение за права и свободи

Никола Георгиев Минчев - „Продължаваме Промяната“

Христо Йорданов Даскалов - „Продължаваме Промяната“

Венцислава Милчова Любенова - „Продължаваме Промяната“

Ангел Жеков Георгиев - „Възраждане“

Лилия Недкова Недева - „Български възход“

Стефан Иванов Шилев - ГЕРБ-СДС

Вежди Летиф Рашидов - ГЕРБ-СДС

Радомир Петров Чолаков - ГЕРБ-СДС

Христо Любомиров Иванов - „Демократична България – обединение“

Иван Богомилов Петков – „БСП за България“

Пловдив-област

Рамадан Байрам Аталай - „Движение за права и свободи – ДПС“

Росен Добрев Костурков - „Продължаваме Промяната“

Стою Теодоров Стоев - „Продължаваме Промяната“

Стоян Николов Таслаков - „Възраждане“

Румен Маринов Йончев - „Български възход“

Десислава Цветанчова Трифонова - ГЕРБ-СДС

Младен Николов Шишков - ГЕРБ-СДС

Иван Йовков Червенков - ГЕРБ-СДС

Йордан Яворов Иванов - „Демократична България – обединение“

Веска Маринова Ненчева - „БСП за България“

Манол Трифонов Генов - „БСП за България“

Разград

Ахмед Реджебов Ахмедов - Движение за права и свободи

Ихсан Халил Хаккъ - Движение за права и свободи

Гюнай Хюсмен Хюсмен - ГЕРБ-СДС

Ивайло Николаев Мирчев - „Демократична България – обединение“

Русе

Ализан Нихат Яхова - Движение за права и свободи

Рена Енчева Стефанова - „Продължаваме Промяната“

Димитър Данаилов Недялков - „Продължаваме Промяната“

Златан Стоянов Златанов - „Български възход“

Десислава Вълчева Атанасова - ГЕРБ-СДС

Драгомир Дамянов Драганов - ГЕРБ-СДС

Иван Белчев Белчев - „Демократична България – обединение“

Иван Валентинов Иванов - „БСП за България“

Силистра

Джевдет Ибрям Чакъров - Движение за права и свободи

Гюнер Нихат Ахмед - Движение за права и свободи

Стоян Иванов Георгиев - „Продължаваме Промяната“

Ивелин Статев Иванов - ГЕРБ-СДС

Сливен

Хатидже Мехмедова Георгиева - Движение за права и свободи

Татяна Славова Султанова-Сивева - „Продължаваме Промяната“

Климент Пламенов Шопов - „Български възход“

Десислава Жекова Танева - ГЕРБ-СДС

Мария Щерева Белова - ГЕРБ-СДС

Деян Цанков Дечев - „БСП за България“

Смолян

Хайри Реджебов Садъков - Движение за права и свободи

Анджей Веселинов Джандев - Движение за права и свободи

Михал Григоров Камбарев - „Продължаваме Промяната“

Красимир Митков Събев - ГЕРБ-СДС

23 МИР София

Настимир Ананиев Ананиев - „Продължаваме Промяната“

Васил Христов Пандов - „Продължаваме Промяната“

Венко Николов Сабрутев - „Продължаваме Промяната“

Васил Стефанов Стефанов - „Продължаваме Промяната“

Искрен Николаев Митев - „Продължаваме Промяната“

Николай Георгиев Дренчев - „Възраждане“

Маргарита Атанасова Генчева - „Възраждане“

Даниела Станимирова Дашева - „Български възход“

Румен Димитров Христов - ГЕРБ-СДС

Александър Руменов Ненков - ГЕРБ-СДС

Николай Нидал Алгафари - ГЕРБ-СДС

Александър Койчев Иванов - ГЕРБ-СДС

Надежда Георгиева Йорданова - „Демократична България – обединение“

Божидар Пламенов Божанов - „Демократична България – обединение“

Елисавета Димитрова Белобрадова - „Демократична България – обединение“

Христо Танчев Проданов - „БСП за България“

24 МИР София

Кирил Петков Петков - „Продължаваме Промяната“

Петър Георгиев Петров - „Продължаваме Промяната“

Андрей Иванов Цеков - „Продължаваме Промяната“

Георги Станчев Георгиев - „Продължаваме Промяната“

Ивайло Георгиев Чорбов - „Възраждане“

Стефан Динчев Янев - „Български възход“

Тома Любомиров Биков - ГЕРБ-СДС

Рая Назар Назарян - ГЕРБ-СДС

Евгения Бисерова Алексиева - ГЕРБ-СДС

Мартин Димитров Димитров - „Демократична България – обединение“

Кремена Миленова Кунева - „Демократична България – обединение“

Георги Страхилов Свиленски - „БСП за България“

25 МИР София

Христо Христов Петров - „Продължаваме Промяната“

Калина Бориславова Константинова - „Продължаваме Промяната“

Венеция Огнянова Нецова-Ангова - „Продължаваме Промяната“

Цветелина Калинова Симеонова-Заркин - „Продължаваме Промяната“

Костадин Тодоров Костадинов - „Възраждане“

Иво Георгиев Русчев - „Възраждане“

Георги Атанасов Самандов - „Български възход“

Христо Георгиев Гаджев - ГЕРБ-СДС

Анна Василева Александрова - ГЕРБ-СДС

Лъчезар Богомилов Иванов - ГЕРБ-СДС

Петър Николаев Николов - ГЕРБ-СДС

Владислав Панчев Панев - „Демократична България – обединение“

Александър Димитров Симидчиев - „Демократична България – обединение“

Корнелия Петрова Нинова - „БСП за България“

26 МИР София-област

Петър Пандушев Чобанов - Движение за права и свободи

Александър Димитров Дунчев - „Продължаваме Промяната“

Александър Димитров Арангелов - „Възраждане“

Гален Симеонов Монев - „Български възход“

Младен Найденов Маринов - ГЕРБ-СДС

Валентин Мирчов Милушев - ГЕРБ-СДС

Марин Василев Маринов - ГЕРБ-СДС

Иван Ивайлов Ченчев - „БСП за България“

Стара Загора

Халил Реджепов Летифов - Движение за права и свободи

Радослав Стефанов Рибарски - „Продължаваме Промяната“

Радослав Красенов Василев - „Продължаваме Промяната“

Искра Михайлова Михайлова - „Възраждане“

Димитър Пламенов Пашев - „Възраждане“

Николай Димитров Благоев - „Български възход“

Красимир Георгиев Вълчев - ГЕРБ-СДС

Маноил Минчев Манев - ГЕРБ-СДС

Илиана Петкова Жекова - ГЕРБ-СДС

Атанас Владиславов Славов - „Демократична България – обединение“

Георги Янчев Гьоков - „БСП за България“

Търговище

Джейхан Хасанов Ибрямов - Движение за права и свободи

Имрен Исметова Мехмедова - Движение за права и свободи

Теменужка Петрова Петкова - ГЕРБ-СДС

Илина Симеонова Мутафчиева - „Демократична България – обединение“

Хасково

Сезгин Юсеин Мехмед - Движение за права и свободи

Асен Васков Василев - „Продължаваме Промяната“

Веселин Жеков Недев - „Продължаваме Промяната“

Георги Николаев Георгиев - „Възраждане“

Тихомир Недев Георгиев - „Български възход“

Делян Александров Добрев - ГЕРБ-СДС

Георги Тенев Станков - ГЕРБ-СДС

Смиляна Николова Нитова-Кръстева - „БСП за България“

Шумен

Мустафа Сали Карадайъ - Движение за права и свободи

Хамид Бари Хамид - Движение за права и свободи

Николай Денков Денков - „Продължаваме Промяната“

Илтер Бейзатов Садъков - ГЕРБ-СДС

Ралица Тодорова Ангелова - ГЕРБ-СДС

Иван Валентинов Ганчев - „БСП за България“

Ямбол

Мирослав Николаев Иванов - „Продължаваме Промяната“

Никола Ангелов Димитров - „Възраждане“

Димитър Ангелов Иванов - ГЕРБ-СДС

Кристиан Иванов Вигенин - „БСП за България“

  • 16x9 Image

    Свободна Европа

    Свободна Европа е службата за България на Radio Free Europe/Radio Liberty (RFE/RL). От 1950 г. до 2004 г. излъчва предавания на български език. От началото на 2019 г. Свободна Европа е възстановена като дигитална платформа за предоставяне на мултимедийно съдържание на български език.

Facebook форум

XS
SM
MD
LG